türkçe site diğer diller
Mesih'in yaşamınızda olduğunu nasıl bilebilirsiniz?
Mesih'i yaşamınıza davet ettiniz mi? Esinleme 3:20 'deki vaadine göre Mesih şu an nerede? Mesih sizin yaşamınıza geleceğini söyledi. Size yalan söylemiş olabilir mi? Hangi yetkiye dayanarak Tanrı'nın sizin duanızı cevapladığına inanıyorsunuz? (Tanrı'nın Kendisine ve O'nun Sözüne).

Kutsal Kitap Sonsuz Yaşam Vaadediyor
"Tanrı'nın tanıklığı da bize sonsuz yaşam vermesidir. Bu yaşam O'nun Oğlundadır. Kendisinde Tanrı'nın Oğlu bulunanda yaşam vardır. Kendisinde Tanrı'nın Oğlu bulunmayanda yaşam yoktur. Ben bunları Tanrı Oğlunun adına iman eden sizlere, sonsuz yaşama sahip olduğunuzu bilesiniz diye yazdım." (1 Yuhanna 5:11-13).

Mesih yaşamınızda olduğu ve sizi hiçbir zaman terketmeyeceği için Tanrı'ya sürekli şükredin. (İbraniler 13:5). Mesih'i yaşamınıza davet ettiğinizden andan itibaren O'nun vaadlerine dayanarak içinizde yaşadığını bilebilirsiniz. Böylece yaşamınıza girmesiyle sonsuz yaşama sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. O sizi kandırmaz.

Önemli hatırlatma...

Duygulara bağlı kalmayın

Duygularınıza bağlı kalmayın. Tanrı Sözünün vaadi bizim yetkimizdir, duygularımız değil! Hristiyan Tanrı'nın Kendisine ve O'nun Sözüne güvenerek imanla yaşar. Bu tren şekli gerçek (Tanrı ve Sözü), iman (Tanrı'ya ve Sözüne güvenimiz) ve duygularımız (imanımızın ve itaatimizin sonuçları) arasındaki ilişkiyi açıklamaktadır. (Yuhanna 14:21).

[TRAIN DIAGRAM]

Tren vagon olsa da olmasa da gidebilir. Bununla beraber, vagon ile treni çekmek boş bir iştir. Aynı şekilde biz Hristiyanlar, duygularımıza veya hislerimize bağlı olmamalı fakat Tanrı'nın güvenilirliğine ve Sözündeki vaadlarine dayanmalıyız.


Şimdi Mesih'i kabul ettiniz

İsteğinizle Mesih'i imanla yaşamınıza aldığınız an birçok şey yaşamınızda değişti, bunlar aşağıdakilerdir:

  1. Mesih yaşamınıza geldi (Esinleme 3:20 ; Koloseliler 1:27).
  2. Günahlarınız bağışlandı (Koloseliler 1:14).
  3. Tanrı'nın çocuğu oldunuz (Yuhanna 1:12).
  4. Sonsuz yaşamı aldınız (Yuhanna 5:24).
  5. Tanrı'nın sizin için hazırladığı macera dolu yaşama başladınız (Yuhanna 10:10; 2.Korintliler 5:17 ; 1.Selanikliler 5:18).

Mesih'i yaşamınıza almaktan daha büyük birşey olabilir mi? Şimdi Mesih'in sizin için yaptıkları için O'na dua ile teşekkür etmek ister misiniz? Tanrı'ya teşekkür ederek imanınızı göstermiş olacaksınız.

Yeni yaşamınızı tüm doluluğuyla yaşayın...


İman Yaşamında Büyümek için Tavsiyeler

Ruhsal büyüme İsa Mesih'e güvenle olur. "imanla aklanan insan yaşayacaktır" (Galatyalılar 3:11). İman yaşamınız, hayatınızın her detayında artan bir şekilde Tanrı'ya güvenmenizi sağlayacaktır. Aşağıdakileri yağmanızda yardımcı olacaktır:


Kiliseye Katılın

Tanrı'nın Sözü bizi uyarıyor : "bir araya gelmekten vazgeçmeyelim" (İbraniler 10:25). Birkaç odun parçası birlikte parlak şekilde yanarlar fakat eğer birini ayırırsanız bir süre sonra ateş sönmeye başlar. İşte sizin diğer Hristiyanlarla olan ilişkiniz de böyledir.

Eğer bir kiliseye ait değilseniz, davet edilmek için beklemeyin. Sorumluluğu siz üstlenin, Tanrı Sözü'nün vaaz edildiği ve Mesih'in yüceltildiği bir kiliseye gidin ve kilise önderiyle konuşun. Bu hafta başlayın ve düzenli olarak katılın.

Mesih'de büyümenize yardımcı olacak bazı materyallerimiz var.

Her türlü sorularınız için  aşağıdaki formu doldurun veya bize http://www.isamesih.org sitesi üzerinden ulaşın.


Ek Bilgi

 

  • İsa Mesih'i yaşamıma Kurtarıcım ve Rabbim olarak dua ederek davet ettim. Lütfen bana inancımda büyümeme yardımcı olacak bilgiler gönderin.
  • Ben Hristiyanım ancak Mesih'i tanımak için daha çok bilgiye ihtiyacım var.
  • Hala sorularım var. Lütfen bana İsa Mesih hakkında bilgi gönderin.
  • Hala sorularım var. Biriyle İsa Mesih hakkında konuşmak istiyorum.
  • Dört Ruhsal Kural hakkında kitapçıkları satın almak istiyorum. Bu konuda bana bilgi gönderin.
Ad Soyad:
Adres:
Şehir:
Eyalet (varsa):
Posta Kodu:
Ülke:
Telefon:
Faks:
E-mail:
Yorum:

Eğer browser'ınızdan form gönderemiyorsanız ve detaylı bilgi istiyorsanız lütfen 0-800-261-5107 arayın veya mektuplasma@isamesih.org adresine email atın.

Bu bilgileri sizin için değerli ise lütfen başkalarıyla paylaşın...


Ana Sayfa İsa Kimdir İsa Film Dört Ruhsal Kural Ruh'la Dolu Yaşam Fırsatlar Kaynaklar

© 2000  Daha fazla bilgi için  turkishresponse@lifeagape.org veya webservant@isamesih.org